bagisiklik-sistemi-guclendir 319162897

Ginepig Bağışıklık Sitemi ve Akarlar

Sahiplendirilmeye Hazır Ginepiglerimiz için Tıklayınız ... !

Akarlar Hakkında Bilmemiz Gerekenler !...

Akarlar, Ginepigler için her zaman varolan ve onlarla ortak yaşayan parazitlerdir. Her zaman ginepiglerde olacaklar ve onlardan kurtulma şansı yok gibidir.  Belli bir sınıra yada sayıya ulaştıkların da, ginepiğinizde hemen önlem alırsanız onlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Ancak şunu unutmayalım ki, ginepiğinizin ölümüne dahi sebep olabilirler.

Akarlar nelerdir?

Akarlar veya mite (mayt), kenelerle birlikte acarina alt türünün büyük çoğunluğunu oluşturan eklem bacaklı olarak bilinen bir canlıdır. İnsan ve canlıların vücudundan dökülen deri tozları ve parçacıklarıyla beslenerek yaşamlarını sürdürürler.

Akarlar yüksek organik maddeyi tercih ettikleri için bizimle ve evcil hayvanlarımızla her yerde yaşarlar. Onları tam olarak yenmenin bir yolu yok, onlarla yaşamak zorundayız. Peki ne yapacağız ; ancak sağlıklı organizmalar akarlar ile kendi başına çok iyi savaşabilir.

Akarların dışkıları da insanlar için dahi tehlikeli olabilir. Çok ciddi alerjileri tetikleyebilir. Canlılar üzerinde yüksek popülasyondaki (aşırı çoğalan) akarlar, bağışıklık sistemleri için bir sorun haline gelebilmektedir. Artık dış parazitlerle savaşamaz. Önlemleri alınmaz ise tedavi edilemeyen noktaya geldiğinde ise evcilimizin ölümüne sebep olabilir.

Ginepigler yaşayabilen akarlar.

Trixacarus caviae

Bunlar, size havanın bulaşmasına neden olabilecek akarların yaygın şeklidir. Trixacarus caviae, her zaman kovanını Gine Domuzları derisinin içine yerleştirir, böylece bir etkiyi yok edemezsiniz.

Kürk akarları.....

Daha az agresiftirler ve trixacarus caviae gibi ginepiginizi çok rahatsız etmezler. Yine de salgınla karşı karşıya kaldığı için onlarıda ber taraf etmek gerekir.

Akarlar pire gibi zoonotik bir hastalık değildir ve kediler ve köpekler gibi diğer evcil hayvanlara bulaşma olası yoktur. Ancak elbette bir Ginepig den diğerlerine geçebilir.  Ginepiğiniz kaşıntıya maruz kalacağı için yok edilmelidir. Kaşıntı dan yara ve bu yaradan efekte olma olasılığı çok yüksektir. 

Ginepigler üzerindeki akarları çok sayıda çoğaldıklarında bağışıklık sistemi akarlara karşı mücadele edemez ve bir kaşıntıdan yaralar meydana geleceği için akar popülasyonu yüksek oranda artar. Çok ciddi durumlarda akarlar bağışıklık sistemini tamamen felce uğratırlar ve evcil hayvanınızı öldürebilirler.

Peki bunları yaşamamak için ne yapmalıyız ?

Yeteri kadar C vitamini artırmalı bağışıklık sistemini her zaman ayakta tutmalıyız. Ama tamamen doğal vitaminleri tercih etmeliyiz. Kimyasal vitaminlerden uzak durmalıyız. Bu takdirde ginepiglerimiz mantar egzama ve uyuz gibi deri hastalıkları ve tüy dökümlerinden büyük ölçüde kurtulacaktır.


Ginepiğimizin bağışıklık sistemi (guinea pig immune system) zayıf ise, her türlü enfeksiyona kolaylıkla yakalanması kaçınılmazdır.

İNDİRİM SADECE ÜYELERİMİZE GEÇERLİDİR.

Ginepiginiz ne kadar sağlıklı ?

Sık grip oluyor

İshale çok yakalınıyor

Kabızlık sorunları yaşıyoruz.

Sürekli tüy dökümü var.

Tüylerimiz mat ve sağlıksız görünüyor.

Sıklıkla dış parazit sıkıntıları yaşıyoruz.

Zaman zaman mantar, egzama ve deri döküntüleri yaşıyoruz.

Her zaman agresif, ürkek.

Çok durgun mutlu görünmüyor.

İdrar yollarında iltehap, taş ve kum mu?  oluşuyor. (idrar da farklı renk kıvam ve jellik)

Vucutta (deri altı) tümor benzeri sıkıntılar yaşıyorum.

Börek taşı veya kum var (kanlı idrar var).

Evet ginepigler de sık rastlanan ve karşılaşılan sorunlardan bazılarıdır. Tüm bu sıkıntıların temel nedeni bağışıklık sisteminin yeteri kadar güçlü olmamasından kaynaklanmaktır. Asıl olan, bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini tamamen organik (doğal) gıdalar ile sağlamalıyız. Ancak hangi meyve veya sebze hangi ölçüde hangi sıklıkta verilmelidir bu konuda da yeterince bilgi bulsak dahi, ginepige göre de değişiklik göstermekteyiz. Peki ne yapmalıyız ? 

Bizde yıllardır bunu araştırdık ve en sonunda olması gerekeni bulduğumuzdan artık eminiz. Sahiplendirdiğimiz tüm ginepiglerimiz gayet sağlıklı. Fakat sonunda şunu farkettik ki !. Sahibine ulaştırdığımız canlar, ne kadar özenle bakılırsa bakılsın yukarıdaki sıkıntıların bir veya birkaçını 3 aydan sonra zaman zaman yaşamaktadırlar. Biliyoruz ki ! bizden ginepig sahiplenenler, ginepiglerine yeteri kadar özenle bakıyorlar. Farklı olan tek bir şey, bizim sürekli ginepiglerimize kullandığımız tamamen doğal içinde kimyasal hiç bir madde barındırmayan ve içeriğinde aşağıda faydaları ile açıkladığımız mineraller ve organik asitlerden oluşan gıda takviyesi.

Yeni gelen ürünümüzde kullanımı günde 4 aylık ve daha üçük ise günde başlangıçta 2 damla sabah + 2 damla akşam toplam 4 damla, 4 aylık üzeri ise günde 4+4 toplam 8 damla  yeterli olacaktır. Bünyeleri alışıncaya kadar yaklaşık 1 hafta günlük doz 2 kerede, daha sonra 1 kerede verilebileceği gibi 2 ile 4 katına kadar arttırılabilir.

İlk 1 haftadan itibaren ginepiğinizde meydana gelen değişimi 30 gün içinde tamamen fark edeceksiniz.


İÇERİĞİ

VİTAMİNLER

B1 Vitamini
B2 Vitamini
B3 Vitamini
B5 Vitamini
B6 Vitamini
B12 Vitamin
C Vitamini
D Vitamini

ORGANİK BİLEŞİKLER

İtakonik Asit
Heparin
Enzimler : Metabolizmayı ve özümlemeyi kolaylaştırır. Uygun bir sindirim sağlarlar. Maya enzimleri, vücutta yaşayan mikroorganizmalarla ve enfeksiyonlarla savaşırlar.
Protein
Plifenoller


ORGANİK ASİTLER

Glukuronik Asit : Detoksifikasyon (zehirlerden arındırma) ve kanın temizlenmesi için gereklidir. Zehirli maddeleri suda eritir ve dışarı atar. Vücuttan attığı zehirli madde sayısı 200’ün üzerindedir. Temel görevi vücudu zehirlerden arındırmaktır.
Hyalüronik Asit : Tüm cilt gençleştirici kozmetik ürünlerin ana maddesidir. Cildin bileşenleri için çok önemlidir. Cildi nemlendirir ve gençleştirir.
Glukonik Asit : Vücudun direncini arttırır. Vücudu enfeksiyonlara karşı korur.
Laktik Asit : Hücresi metabolizmasında büyük rol oynar. Güçlü bağırsak sistemi için gereklidir. Yabancı organizmalar ve zararlı mikropların yaşamasını engeller.
Asetik Asit : Vücutlarındaki yağ, mukoza artıkları ve balgam depolarını parçalar. Yabancı organizmaları ve zararlı mikropların yaşamasını engeller.
Asetoasetik Asit : Önemli bir biyokimyasal bileşiktir. Enerji için kullanılır.
Amino Asit : Proteinleri oluşturan temel yapı taşlarıdır.
Karbonik Asit : Sindirime yardımcı olur. Eksikliği sindirimi zorlaştırır.
Tannik Asit : Anti-vüritik ve anti-bakteriyeldir.
Folik Asit : Kemik iliğinin alyuvar üretmesi için gereklidir. Yavruların anne karnındaki beyin ve omurilik oluşumu sürecindeki doğabilecek sakatlıkların oluşmasını engeller.
Sitrik Asit : Gıdaların ve çeşitli organik maddelerin dayanıklılığını arttırır.
Usnik Asit : Anti-Bakteriyel özelliklerden dolayı, antibiyotik olarak kullanılır.
Benzoik Asit : İstenmeyen bazı mayaların, küflerin ve bakterilerin üremelerini engeller.
Chondroitinsülfat Asit : Kıkırdak, kemik ve kan damarlarımızda bulunan ana maddedir. Avrupa’da yaygın olarak, eklem ve kıkırdak sorunlarına karşı destekleyici olarak kullanılır.
Mukoitinsülfat Asit : Yapı taşı görevini yapar.
Oksalik Asit : Bitki kökenli organik asittir. Vücutlarında önemli görevleri vardır.
Süksinik Asit : Doğal bir bileşiktir. Vücutta önemli görevleri vardır.
Bütrik Asit : Hoş kokulu bir yağ asitidir. Lezzet arttırıcıdır.
Dekanoik Asit :  Metabolizma için gereklidir.
Hekzanoik Asit : Tüm Organların düzenli çalışması için önemlidir.

Bu kategoride henüz ürün Yok.