ginepig-guinea-pig-cikarttigi-sesler 319162897

Ginepig Sesleri ve Anlamları

Sahiplendirilecek Tüm Ginepiglerimiz için Tıklayınız ... !

Ginepiginizi Akarlardan Nasıl Korursunuz ?

1.ve 2. Ses Beklenti - isteme Sesleri En sık duyacağınız sesidir.


 • Ginepig Özellikle beslenme zamanı ya da sahibinin yanındayken beklenti veya heyecanını size iletir.

 • Ginepig Dikkat çekme çağrısı, ben buradayım ilgi, oyun, yemek veya gezmek istiyor olabilir.

 • GinepigBuzdolabını açıldığında veya gıda poşetleri hışırdıyorsa beni de unutma olarak algılanabilir.

 • GinepigSon olarakta ; sürüden ayrılınca arkadaşlarına yaptığı 'nerdesiniz?' çağrısı

 • ????


3. Ses Yemek isteme ve poşet hışırtıları sesi. • Ginepig- guineapigs Poşet hışırtısı, buzdolabı kapağını açma veya ses kaydındaki havuç soyma sesi gibi sesler bir gıda ile uğraştığınızı hissettiğinde çıkan ses türüdür (yalvarma şeklinde yorumlanır).  Eğer sadece his  değil emin ise onu yemeğe hazırım demek olur.

 • Ginepiğinizin yakınında iki bu arka bu gürültücü ses olmadan sebzelerle uğraşamazsınız.

 • Ginepig- guineapigs Yanındaysanız ve ona verilecek bir yiyecek yoksa ve bir süre bu sesi duyarsanız.

 • Ginepig- guineapigs Son olarakta yiyeceği var ve bu sesi duyuyorsanız vede biraz gerginse, kafesinin temiz olmadığı ve rahatsız olduğunu da anlatmaya çalışıyor olabilir. Bu durumda, kafesi mümkün olan en kısa sürede temizlemeniz önerilir.


4. Ses Köpürme ve hırıltı • Ginepig- guineapigs Mutlu olduğunda sevilirken veya tarandığında sürekli sabit duyuyorsanız hoşuna gidiyor demektir. Ancak bu ses peryodunun sonuna doğru eğer ses daha yükselerek ginepiğiniz titreşiyorve gergin görünüyorsa çok hoşuna gitmemesi anlamına gelir.


5. Ses Otlanma Sesi

 • Sakinleştirici ve gevşetici bir sestir. Ginepiğ otlanma sesi. Kayıtta arka planda duyulan hışırtılar ginepiğinizin ön ayakları ile saman yayılmasıdır.


6. Ses Cıvıltı Sesi
Ginepig- guineapigs En az anlaşılan veya duyulan ginepig sesidir. Stresli olabilir  veya anne yanında yavru varsa bebeğini istediğinde ve aradığında çıkan sestir. Yavru bu sesi çıkarıyorsa anneyi arayor veya emmek istiyor olabilir. Erkek ginepig bu sesi çıkarıyorsa strestlidir.

7.Ses Uyurken horlama
Gine domuzu insan köle karnında rahatça uyurken kaydedilen ses, rahat havluyla sarılmış
Kayıttaki soluk ritmi, gerçek solunum ritmini temsil etmiyor çünkü bazı parçalar kesildi, böylece sesler mümkün olduğunca açık bir şekilde duyulabiliyordu
Horlama probleminiz var mı? Bu gine domuzu, horlama yarışmasında onu yenmek için cesur bir tavırla , meydan okumayı kabul etmekten çekinmeyin!
NOT : Lütfen kobay (/ ile veya ve hırıltılı nefes) horlama benzer sesler çıkarmaya başlarsa nefes zaman, emin olun kontrol için belirtilerin hastalığın sadece güvenli tarafta olmak için

9.Ses Korkma ve ÖfkeGinepig- guineapigs Titrek gibi gelen ses korkma, öfke, yapılan eylemden hoşlanmama veya kalabalık bir grupta ise hakimiyet bende olarak algılanır.  Vucutta titreşimde eşlik eder.

10.Ses Soğukluk, hoşa gitmeme sesi
11.Ses İnleme ve ağlama sesiYaptığınız eylem ne ise hoşuna gitmiyor ve devam etmemenizi istiyor demektir. Yapma anlamındadır.

12.Ses Dişlerin titremesi. Dikkat !... uzak durun :)Agresif,  öfkeli ve kızmanın direk sesidir. Dişlerin titreşimini duyuyorsanız peşinden esnemede eşlik ediyor ise geri çekilin ve sakinleşmesini bekleyin.

13.Ses Dövüş - Kavga


Bu sesi duyarsanız, zaten çok geç olabilir - muhtemelen zaten bir hit yapın ????
Genellikle dişler geveleyerek eşlik eder (bkz. Önceki), bazı durumlarda bu ses kendisini savunan (genellikle gizlenme yerindeki) hayvanı temsil eder, bazen yiyecek veya yatak takımıyla yakın temasında tavlanırken
Diğer vakalarda, hayvan aniden tehlikeye tepki olarak kaçarken duyulabilir
Bu sesi ürettikten kısa bir süre sonra genellikle grevi izliyor - hayvan gölde saklandığı yere kısa bir sürede ulaşıyor ve dişleri "düşmanı" vurmaya çalışıyor
Ev sahiplerine, evcil hayvanların özel mahallelerine saygı göstermeleri ve ısırıldıklarında sakin olmaları önerilir - hiçbir koşulda bir hayvanı vurmamalı veya bağırmamalıdır.
Araştırmamız, bu tür bir kobay davranışının çok yaygın olmadığını göstermektedir

14.Ses ÇığlıkHoşnutsuzluğun, ağrı, ateş veya grip ve / veya korkudan oluşan yüksek bir sestir.
Acil kontrol edin sıkıntıyı bulmaya çalışın.


15.Ses ÖksürükGinepiglerde öksürme, tıksırma ve hapşırma çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir; Ama hemen  endişelenilenmeyin. Çünkü sürekli değilse hapşırma ve öksürme  ginepiglerde normal kabul edilir. Öte yandan, öksürmeye diğer solunum sıkıntıları veya diğer hastalık semptomları eşlik ediyorsa veya aşırı sık ise, kobayınızı veterinere götürmelisiniz.

Çok hızlı yiyip içme sırasında olur, onların aç gözlülüğü sonucudur ve bu endişelenilecek bir şey değildir. Fakat sürekli hale geldiyse nefes borusunda küçük bir tahriş veya aşırı tozlu ortamda ise tozlar ciğerlerini tahriş edebilir. Fakat URI (Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları) tedavi edilmediği takdirde ölümle sonuçlanabilecek çok tehlikeli bakteriyel enfeksiyonlardır. Bunun başlangıcında  yeme / içme azalır ve diğer belirtiler eşlik eder .


Sahiplendirilecek Tüm Ginepiglerimiz için Tıklayınız ... !


Bu kategoride henüz ürün Yok.